Ayşe Kantar (42), KOSGEB’ten aldığı hibe ve krediyi etkili bir biçimde kullandıktan sonra kendi işini kurdu. En büyük ilham kaynağının ise üniversite eğitimi gördüğü sıra annesinin kendisine yolladığı koliler olduğunu söyledi.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği ile başlayan hikaye…

KOSGEB’in girişimcilik kursuna katılan Ayşe Kantar’ın serüveni tam da burada başlıyor. Kısa zamanda kendi iş yerini de KOSGEB’ten aldığı hibe, kredi ile açmayı başarıyor.

KOSGEB hibe ve kredisini özgün fikirleriyle harmanlayarak kullanan Kantar, annesinin gönderdiği erzak kolilerine benzer ürünleri pazarlamaya başladı bile.
annekolisi

Ailesinin yanında uzakta üniversite okuduğu sırada annesinin kendisine yolladığı koliler şuan ki işinin temelini atmasına yol açtı. Manisalı girişimci Ayşe hanım organik koliler üretip internetten satıyor.

Ayşe Kantar, 2015 yılında hayal ettiği “Anne Kolisi” markasını tescillemeyi de unutmadı. Marka adını tescilleyerek iş yerini hızlıca açıp ticarete atılan Kantar, KOSGEB kursuna yazılmadan önce aklında koli hazırlayıp satmak gibi bir fikrin olmadığını belirtiyor.

annekolisi2Yaşadığı bölgedeki doğal malzemelerden hazırlanan ürünleri internet sitesi sayesinde tüm Türkiye’ye pazarlıyor. Ürünler arasında reçelden zeytin yağına, kurutulmuş kışlık yiyeceklerden erişteye kadar bir çok gıda bulunuyor.

*Öğrenci, çalışan erzak kolileri, siparişe göre el ve ev yapımı doğal ürünler, doğum günleri, toplantılar, partiler ve diğer özel günler için özel siparişler.

 

Ayşe KANTAR’ın kendi anlatımıyla “annekolisi”

Bundan 20-25 sene önce aileden uzakta, başka şehirde üniversiteli olmak, bekar ya da evli çalışan olmak, özlem demekti. Şimdiki gibi çeşit çeşit operatörün limitsiz aile tarifeleri yoktu ki istediğin an ailenle, akrabalarınla, arkadaşlarınla özlem duyduğunda konuşabilesin. Özel hava yollarının günde 10-15 sefer 30 TL’lik uçak biletleri yoktu ki, uçup git ya da gelsinler. Her mahalle de sayısız kargo firmasının acentesi yoktu bir ihtiyacını göndersinler. Yaratıcıları daha 10 yaşında bile değildi ki facebook ya da türevlerinin eksikliğini bilelim. İşte ta o zamanlar aileler türlü ihtiyaç ve sevgiyle doldurdukları koliler hazırlayıp kilometrelerce yola otobüsle gönderirlerdi. Börekler, sarmalar, kurabiyeler, salçalar, turşular, kıyafetler, türlü türlü erzaklar. Bir de kolinin bir kenarına iliştirilmiş özlem dolu mektuplar. Şanslıysan ve o koli tek parça halinde eline geçmişse değme keyfine ve bir o kadar da hüznüne. Tabi o kolinin özel bir operasyonla güvenli alana getirilmesi için yoğun çaba gerekliydi. Zira o kolinin geldiği gün küs arkadaşı bile kalmıyordu insanın. Toplaşılıyordu başına. Ailenin gönderdiği ve bir süre idare edeceğini düşündüğün erzaklar anında tüketiliyordu. İşte onları paylaşıyorduk biz. Şimdiki sosyal medyadaki fotoğraf, durum güncellemesini değil…

Anne Kolisi fikrinin esin kaynağı bu oldu. Özlediğiniz doğal, sağlıklı, yöresel, ev sıcaklığındaki her şey burada. Peki “sizin için neleri kolileriz”, aşağıda yazdık. Ürün detayları için ürünler sayfamıza göz atıp, sipariş verebilirsiniz. Stokta olmayan ürünler için lütfen bize ulaşın. Size özel hazırlayalım. Sevgiyle kalın.

ayse-kantar-annekolisiKİLER İÇİN;TARHANA, ERİŞTE, KUSKUS, SALÇA, DOMATES KONSERVE, KÖZ PATLICAN-BİBER, KURU SEBZELER, ZEYTİNYAĞI

KAHVALTI İÇİN:KAHVALTI SOS, ÇÖKELEKLİ BİBER, ÇEMEN, KABAK TATLISI, KABAK,VİŞNE, AYVA, TURUNÇ, ZEYTİN REÇELİ, SİYAH-YEŞİL-KIRMA ZEYTİN

ÇAY-KAHVE YANINA:KURABİYE, CANTUCCI, POĞAÇA, GÖZLEME, BAZLAMA, PASTA, TART/TARTOLET, KEK, BÖREK, KURU MEYVELER

YEMEK ÇÖZÜMLERİ:ZEYTİNYAĞLI SARMA/DOLMA, MEZELER, İÇLİ KÖFTE, MANTI

Anne Kolisinde neler var ?

 

PAYLAŞ
Önceki YazıHibe ve Kredi Dolandırıcılarına Dikkat !
Sonraki YazıKOSGEB’den 50 Bin TL Kredi Faiz Desteği
Editör
girişimcisensin.com, hemen hemen her sektörden her girişimcinin bilmeye ihtiyaç duyduğu gelişmeleri, Ulusal ve Uluslararası etkinlikleri / yarışmaları, sektörü ile ilgili ihtiyaç duyduğu destek, hibe ve teşvikleri, sektörel trendleri ve durum analizlerini, uygulanabilecek yeni iş fikirlerini, ilham alınabilecek başarı ve başarısızlık hikâyelerini toplumumuz için faydalı olabilecek sosyal girişimcilik projelerini takipçilerine sunuyor. Kosgeb, iş planı, işgem, iş geliştirme merkezi, kredi, hibe, haber, girişimci, girişimcilik, proje, yatırım, eğitim, sosyal sorumluluk, yeni projeler, iş fikirleri, ab hibeleri, avrupa birliği destekleri, kosgep, sosyal girişimcilik, yeni iş fikirleri etiketleri ile ilgili haberleri sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER