Hakkımızda

girişimcisensin.com,  Kastamonu İş Geliştirme Merkezi Müdürü Can ÇAYCI ve dostlarının desteğiyle Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkmış bir platformdur.

girişimcisensin.com, hemen hemen her sektörden her girişimcinin bilmeye ihtiyaç duyduğu gelişmeleri,  Ulusal ve Uluslararası etkinlikleri / yarışmaları, sektörü ile ilgili ihtiyaç duyduğu destek, hibe ve teşvikleri,  sektörel trendleri ve durum analizlerini, uygulanabilecek yeni iş fikirlerini, ilham alınabilecek başarı ve başarısızlık hikâyelerini toplumumuz için faydalı olabilecek sosyal girişimcilik projelerini takipçilerine sunuyor.

Misyonumuz; Ülkemizden Dünya’da ses getiren girişimlerin çıkmasına ilham vermek ve bu yoldaki girişimcilere yardımcı olmak.

Global ve Ulusal girişim dünyamızdaki;

             Kayda değer yenilik ve gelişmelerden, çözümleme ve analizlerden,

             Dikkatleri hak eden bireysel ve kurumlar başarı hikâyelerinden,

             Girişimcilik etkinliklerinden (eğitim, organizasyon, yarışma, söyleşi),

             İlgili özel ve kamu kuruluşlarının destek/hibe/kredi paketlerinden,

             Girişimci Kobileri ilgilendiren gelişmelerden/fırsatlardan,

             Yeni iş modelleri, yeni fırsatlar oluşturabilecek tendlerden, iş fikirlerinden,

             Girişimlere yapılan yatırımlardan, gerçekleşen satın almalardan,

             Kadın Girişimcilerimizin başarılı projelerinden,

             Girişimcilerin en yeni ve özgün girişimlerinden, girişimlerindeki gelişmelerinden okurlarımızı haberdar etmeyi kendimize görev biliyoruz.

Vizyonumuz; Ülkemizin ve tüm dünyadaki ülkemizi temsil eden girişimcilerimizin, kısacası girişim dünyamızın lider haber kaynağı olmak. Gelişen ülkemizin, potansiyel genç nüfusunu (yeni ekonomi anlayışıyla) aktif bir “girişimcilik ekosistemi” oluşturarak değerlendirebilmesine önayak olan önemli bir parametre olmayı hedefliyoruz ve emin adımlarla bu hedefimize ilerliyoruz.

girisimcisensin