TEB Girişim Bankacılığı

0
153

Türk Ekonomi Bankası TEB Girişim Bankacılığı Nedir?

TEB Girişim Bankacılığı, projelerini gerçekleştirmek isteyen girişimcilerin ihtiyacına yönelik oluşturulmuş hizmetlerini girişimcilere sunmaktadır.

teb-girisimci-kredi

*Yatırım Kredisi: Amacı; Girişimcinin yatırım finansmanına çözüm olarak kullanılabilmesidir. Kredi miktarı en fazla 75.000 TL’dir. 36 aya varan vade seçeneği bulunmaktadır. 3-6-9-12 aya varan geri ödemesiz dönem ile verilebilmektedir.

*Kaynak Hesap; Amacı girişimcinin günlük nakit akış ihtiyaçlarını karşılamaktır. Kredi miktarı en fazla 10.000 TL’dir.

*İlk Adım Kredisi: Girişimcinin işletmesinin kurulum aşamasında ihtiyaç duyacağı, makine, dekorasyon, ruhsat, lisans gibi ihtiyaçlarının finansmanı için fatura tutarının en fazla %90’ına kadar kullanabileceği kredidir. Kredi miktarı en fazla 50.000 TL’dir. 12 aylık vade süresi bulunmaktadır.

*Sıfır Faizli Kaynak Hesap: Sadece devlet kurumlarından (KOSGEB, TÜBİTAK, Teknogirişim gibi) birinden ilk desteğini alacak girişimcinin yapması gereken harcamalarına yönelik finansman ihtiyacını gidermesi amacıyla kullanılmaktadır. İlk ay için Sıfır Faiz, ilk aydan sonra bankanın ilan ettiği mevcut faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi miktarı en fazla 10.000 TL’dir.

*Eş Finansman ve Köprü Finansmanı Kredisi: Sadece devlet kurumlarından (KOSGEB, TÜBİTAK, Teknogirişim gibi) birinden hibe/destek alacak olan girişimcinin projesinin finansman ihtiyacını gidermesi için kullanabileceği kredidir. Kredi tutarı en fazla 150.000 TL’ye kadardır. (Belgelenen Devlet Desteğinin %55’ine kadar). 12 aya varan vadesi bulunmaktadır.

*Teminat Mektubu: Girişimcinin, Devlet kurumlarından alacağı hibe/destek için devlet kurumlarına veya Franchising almak için ana firmaya verilmek için kullanabileceği kredidir. Kredi tutarı en fazla 100.0 TL’ olup, en fazla vade süresi 12 aydır.

TEB Girişim Bankacılığı Paketi ile ilgili detaylı bilgi için 444 0 832 nolu telefondan ve Banka şubelerinden temin edilebilir.

PAYLAŞ
Önceki YazıCoğrafi İşaret Nedir?
Sonraki YazıGirişimciler için baykuş’a yakalanmak…
Editör
girişimcisensin.com, hemen hemen her sektörden her girişimcinin bilmeye ihtiyaç duyduğu gelişmeleri, Ulusal ve Uluslararası etkinlikleri / yarışmaları, sektörü ile ilgili ihtiyaç duyduğu destek, hibe ve teşvikleri, sektörel trendleri ve durum analizlerini, uygulanabilecek yeni iş fikirlerini, ilham alınabilecek başarı ve başarısızlık hikâyelerini toplumumuz için faydalı olabilecek sosyal girişimcilik projelerini takipçilerine sunuyor. Kosgeb, iş planı, işgem, iş geliştirme merkezi, kredi, hibe, haber, girişimci, girişimcilik, proje, yatırım, eğitim, sosyal sorumluluk, yeni projeler, iş fikirleri, ab hibeleri, avrupa birliği destekleri, kosgep, sosyal girişimcilik, yeni iş fikirleri etiketleri ile ilgili haberleri sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER